IK Multimedia TONEX ONE

Skladové číslo: 00841.01
Dostupnost výrobku: skladem

4.890 Doprava zdarma

Popis

Kytarový stompbox, 20 presetů, 3 sloty pro favority, 20 000 bezplatných modelů na IK Tone.net, dva pracovní módy, volitelné barevné podsvícení ovladačů, nástrojový vstup, stereo výstup na TRS, možno použít i jako sluchátkový výstup, napájení externím adaptérem.

TONEX ONE představuje novou revoluci v poskytování vynikající kvality zvuku v kapesním přenosném formátu. Navazuje na TONEX PEDAL, který je ceněn pro svůj ohromující výjimečný zvuk. TONEX ONE dosahuje stejně vysoké kvality zvuku a zároveň zabírá méně místa. Díky malé kompaktní ale neskutečně chytré a výkonné krabičce tak můžete profesionální kytarové efekty zařadit do svého pedalboardu, nebo je mít jen tak v kapse nebo u kytary pro všechny příležitosti.

Popis:
-kytarový univerzální stompbox
-využívá presetů z TONEX
-kapacita na 20 presetů, 3 sloty pro favority
-20 000 bezplatných modelů na IK Tone.net
-dva pracovní módy – Dual a Stomp
-volitelné barevné podsvícení ovladačů
-multifunkční ovladače přepínatelné pomocí Alt
-Safe režim pro bezpečné hraní
-nástrojový vstup na TS, stereo výstup na TRS
-kompaktní, subtilní a robustní konstrukce
-napájení externím adaptérem

TONEX ONE dokáže nahradit jakýkoli zesilovač, boost, overdrive, distortion nebo fuzz pedál a díky svým malým rozměrům se vejde téměř kamkoli. Každý může mít tolik kusů TONEX ONE, kolik potřebuje. Některé můžete použít jako overdrive, jiné jako simulace hlav zesilovačů, další jako jiné efekty. Díky editovatelným barvám knoflíků nikdy neztratíte přehled a profesionální zvuk ve svém pedalboardu vždy bezpečně najdete.

Dva pracovní režimy:
DUAL MODE (výchozí režim)
funguje podobně jako nastavení zesilovače se dvěma kanály. Koncentruje sílu dvou předvoleb do jedné jednotky. V tomto režimu jsou v TONEX ONE dvě předvolby A a B, mezi nimiž přepínáte nožním spínačem. V tomto režimu není k dispozici bypass.
V Dual módu můžete mít v jedné krabičce např. jak čistý, tak crunch zvuk a snadno mezi nimi přepínat. Presety mohou obsahovat různé zesilovače i nastavení.
STOMP MODE
je jednodušší volbou a simuluje tak funkci většiny stompboxů. Pedál zde nabízí jeden preset se dvěma stavy (zapnuto a vypnuto). Přepínat můžete opět pomocí nožního spínače. Tento režim nabízí využití TONEX ONE např. jako typický overdrive stompbox. Pomocí nožního spínače tak aktivujete ovedrive, nebo volíte průchozí bypass (bez jakéhokoli efektu).
Kombinace těchto dvou režimů nabízí významné výhody. TONEX ONE můžete v duálním režimu pro čistý a crunch, a zároveň použít další TONEX ONE v režimu stomp jako klasický distortion.

20 modelů v jednom pedálu
Do každého TONEX ONE můžete importovat až 20 různých předem vymazlených presetů. V režimu procházení lze jednotlivé presety procházet a přiřadit ke každému ze tří slotů pro předvolby. Nepotřebujete k tomu připojení k počítači nebo jakémukoli obslužnému zařízení.
Tak si doma nebo ve studiu můžete vybrat 20 svých nejlepších presetů z nabídky TONEX for Mac/PC nebo z TONEX PEDAL a mít je uložené v paměti TONEX ONE. Na zvukové zkoušce nebo v šatně si pak můžete vybrat 3 nejlepší předvolby ze svých 20, a ty pak použít pro své vystoupení.
Řekněme, že používáte TONEX ONE jako svůj overdrive pedál. Pro různá vystoupení můžete potřebovat Tube Screamer, Klone Centaur nebo ProCo RAT. Před vystoupením si ze svých 20 presetů vyberete právě tyto tři a pak je během hry snadno přepínáte.

Barvu mikroknoflíků na TONEX ONE si můžete přizpůsobit podle svých představ. Tak můžete doplnit estetiku svého pedalboardu a usnadnit identifikaci jednotlivých pedálů - různých jednotek TONEX ONE.
Vzhledem k velikosti a přijatelné ceně se mnoho zákazníků může rozhodnout pro koupi více kusů TONEX ONE a poskládat je podle svých preferencí. Přizpůsobitelné barvy mini knoflíků spojené s každým vloženým presetem nabízejí také další výhody. Pomohou vám rozlišit mezi A/B a režimy Bypass a díky nim je každá jednotka TONEX ONE snadno identifikovatelná. Někdo může mít například svůj overdrive v červené barvě, distortion v modré barvě, fuzz ve fialové a oba kanály zesilovače v jediné barvě, přepínání režimu A/B v oranžové a červené barvě. Vaši fantazii nic neomezuje.
K dispozici jsou barvy červená, zelená, jantarová (výchozí), žlutá, azurová a modrá, růžová, fialová a bílá. Navíc je k dispozici možnost vypnutí světla. To využijete ve formálnějším prostředí, například v divadlech nebo performancích, kde by jakékoli světlo rušilo estetiku scény.

Základní vlastnosti:

kompaktní velikost, robustní konstrukce
více než 20 000 bezplatných modelů a stovky prémiových kolekcí dostupných na IK Tone.net
stejně špičková kvalita jako u TONEX PEDAL.
20 továrních modelů/presetů s možností výběru přímo v TONEX ONE (přizpůsobitelné prostřednictvím TONEX Librarian)
3 přiřaditelné sloty pro presety
2 různé režimy:
dual mode - pro přepínání A/B
stomp mode - pro klasický ON/Bypass.
obsahuje rychlou ladičku využívající jako indikátory tři led diody na mini knoflících
lze použít jako zvukové rozhraní pro nahrávání nebo cvičení při hře
přímý přístup k ovladačům gainu, basů, středů, výšek, gate a prahu kompresoru, mixu reverbu a hlasitosti.
„Allways sawed“ funkce zachová vždy všechny změny nastavení, které uděláte - nedochází ke ztrátě editace
Safe (bezpečný) režim pro ochranu před náhodnou změnou parametrů během hry
možnost globálního bypassu kabinetu
RGB uživatelsky nastavitelné retro podsvícené mini knoflíky pro jednotlivé presety
TRS stereo výstup, univerzální pro připojení k dalším pedálům, zesilovači, nebo přímo do mixu
USB-C pro připojení k počítači nebo smart zařízení – propojení s TONEX

Vlastnosti, ovládací prvky a připojení:

20 presetů z TONEX
3 přiřaditelné sloty
režim dual a stomp
hlavní ovladač pro nastavení gainu a hlasitosti
tři retro podsvícené mikro knoflíky pro ovládání basů, středů, výšek, gate, comp a reverbu
tlačítko ALT RGB pro přepínání mezi hlavními a alternativními ovládacími prvky
nožní spínač
monofonní vstup na TS 6,3 (velký jack)
TRS stereo výstup, který lze využít pro připojení
k dalším pedálům a stompboxům
analogovému zesilovači
přímo do mixu a k PA
sluchátek pro tiché cvičení
USB-C pro komunikaci s TONEX
konektor pro napájecí adaptér
rozměry: 9,4 x 4,8 x 5,3 cm
hmotnost: 0,16 kg
Související média