Stromberg Newport Honey

Skladové číslo: 0079.01
Dostupnost výrobku: na dotaz

67.450 Doprava zdarma

Popis

Elektrická jazzová kytara Newport legendární značky Stromberg původem USA.

Model Newport se navrací zpátky k počátečnímu originálnímu designu Stromberg. Povrchová úprava s patinou. Výložky z pravé perleti. Ladící mechaniky ve stylu vintage waffleback. Originální mosazný struník Stromberg. Spolu se značkovou kobylkou se zabudovaným piezo snímačem dostanete bohémský zvuk a tónovou projekci typickou pro značku Stromberg. Jakmile vezmete a zabrnkáte na kytaru Newport, budete se připadat jako součást big bandu v dobách slavné jazzové éry.

SPECIFIKACE & ROZMĚRY

- Dutý javorový korpus (zadní a boční desky); smrkový nebo fládrovaný javorový top

- Krk z tvrdého amerického javoru / šířka na sedlovém pražci 1,732" (43 mm) / 20 pražců medium jumbo / radius hmatníku 14" (R350) / menzura 24,724" (628 mm)

- Délka: 41.142" (1045 mm) / Šířka: 16.142" (410 mm) / Výška: 1.772" (78 mm)

- Ebenový nebo palisandrový hmatník s výložkami z pravé perleti (bloky)

- Sedlový pražec: Bílá kost

- Výložka (Lemování): vintage bílá / černá / vrstvená

- Přední panel: želvovina / vintage perleť

- Vzhled: postařený povrch (patina)

- Hardware: niklový nebo zlatý (postařené)

- Ladicí mechaniky Kluson Waffleback / Stromberg kobylka s piezo snímačem / Stromberg struník

- Snímače Amber Free Floating Jazz Humbucker a Stromberg piezo

- Struny: D´Addario ECG25 (012-052)

- Barvy (Patina): Trans Honey (nitro)

Založeno v roce 1905, Kytary Stromberg jsou známé po celém světě jako prémiové archtopové kytary s vynikající reputací pro hratelnost a zvuk. Navržené a stavěné tak, aby excelovaly ve velkých jazzových formacích. Kytary Stromberg také byly vždy pověstné svojí konstrukční kvalitou a schopností zvukové výraznosti. Dnešní modely Stromberg pokračují v této tradici a zůstávají věrné odkazu této ikonické značky.

Vyrábí se v České republice, podle vysokých řemeslných standardů a za použití kvalitních materiálů. Moderní výroba kombinuje pokročilé znalosti kytarové výrobní technologie a léty vyzkoušené ruční řemeslné postupy. Stromberg přináší hudebníkovi nástroj vysoké jakosti, který ilustruje historii značky Stromberg a navazuje na odkaz jazzu a současné hudby.