Stromberg Monterey Sunburst

Skladové číslo: 0077.01
Dostupnost výrobku: na dotaz

63.650 Doprava zdarma

Popis

Elektrická jazzová kytara Monterey legendární značky Stromberg původem USA.

Kytara Monterey kombinuje zvukový design originální archtopové kytary Stromberg s moderní kytarovou elektronikou. Tzv. thin-line koncept (lubové nízké tělo) poskytuje skvělý pocit a hratelnost. Tento dojem je znásoben konfigurací klasického duálního jazzového snímače, který přináší jedinečný a dokonalý tón a zvuk vhodný právě do jazzového prostředí. S vysokojakostními snímači, výběrovým dřevem, ebenovým nebo palisandrovým hmatníkem dostanete klasický násttroj s vynikajícími vlastnostmi a funkcemi. Na výběr je také model Monterey s tremolem Bigsby, které posune tuto kytaru do prostředí country, blues a rocku.

SPECIFIKACE

- Javorový korpus s jedním výkrojem; javorový top nebo fládrovaný javorový top

- Celofládrovaný javorový korpus

- Krk z amerického javoru, šířka na sedlovém pražci 44 mm (1,732"), 20 pražců, radius hmatníku 12", menzura 24,75 scale

- ebenový nebo palisandrový hmatník

- hardware niklový nebo zlatý

- ladicí mechaniky Kluson Waffleback

- snímače Amber Spirit of 59 HH

- Wilkinson sedlový pražec (roller) s tremolem Bigsby B-70

- Schaller GTM kobylka a Schaller STP struník

- Barvy: Vintage Sunburst Gloss

Založeno v roce 1905, Kytary Stromberg jsou známé po celém světě jako prémiové archtopové kytary s vynikající reputací pro hratelnost a zvuk. Navržené a stavěné tak, aby excelovaly ve velkých jazzových formacích. Kytary Stromberg také byly vždy pověstné svojí konstrukční kvalitou a schopností zvukové výraznosti. Dnešní modely Stromberg pokračují v této tradici a zůstávají věrné odkazu této ikonické značky.

Vyrábí se v České republice, podle vysokých řemeslných standardů a za použití kvalitních materiálů. Moderní výroba kombinuje pokročilé znalosti kytarové výrobní technologie a léty vyzkoušené ruční řemeslné postupy. Stromberg přináší hudebníkovi nástroj vysoké jakosti, který ilustruje historii značky Stromberg a navazuje na odkaz jazzu a současné hudby.