Ashdown MAg 210t deep

Skladové číslo: k5
Dostupnost výrobku: skladem

8.800 Doprava zdarma

Popis

Basový box 250 W, 2x 10"

* Výkon: 250 W
* Repro: 2x 10"
* Impedance: 8 Ohm

MAG EVO II SERIES
Už déle než deset let jsou aparáty Ashdown z ABM série tou pravou volbou pro mnoho rockových baskytaristů po celém světě. Jejich druhá generace, MAG EVO II, je zaměřena hlavně na poloprofesionály či profesionály, co preferují bezkonkurenční zvuk v jednoduchém balení a nevyžadují sofistikovanější přístup, který naleznete u ABM EVO III. Výhodou budiž i to, že tato série je o něco dostupnější než EVO III. I tak ale disponuje tím pravým rockovým tónem, který vyhledává tolik moderních baskytaristů.

MAG 210T DEEP
Tento reprobox nabízí výkon až 250W, přičemž jeho zátěž je rovna 8 Ohmům. Základem celého boxu jsou dva 10 palcové reproduktory Ashdown BlueLine a kabinet, který je pečlivě zkonstruován z březové překližky. Reproduktory BlueLine jsou designovány tak, aby disponovaly optimální rovnováhou mezi výkonem, artikulací tónu a pevnými basy a zároveň neztratily nic z attacku středových frekvencí a jasnosti výšek, což je velmi podstatné pro moderní baskytarovový tón. Pokud bychom se blíže podívali na specifikace tohoto reproduktoru, zjistili bychom, že frekvenční rozsah sahá od 60 do 20 000 Hz a citlivost jest 98 dB. Pro optimální projekci je reprobox vybaven i HF tweeterem

Kabinet o rozměrech 468 x 604 x 420 mm je tedy vytvořen z mnohavrstevné březové překližky, všechny spoje jsou pečlivě sešroubovány a slepeny, rohy jsou chráněny okováním, samozřejmostí jsou pevná kovová držadla, povrch je kryt odolným černým kobercem a vinylem. Celý reprobox váží 29 kg.

Reproboxy MAG Ashdown patří mezi světovou špičku boxů zaměřených na moderní rockové podání tónu. Hledáte-li tedy takový zvuk, rozhodně by Ashdown neměl chybět ve Vašem hledáčku.


Technické údaje
baskytarový reprobox
výkon: 250W
impedance: 8 Ohm
reproduktor: 2x 10‘‘, Ashdown BlueLine + HF Tweeter
frekvenční rozsah: 60 – 20 000 Hz
citlivost: 98 dB
rozměry: 468 x 604 x 420 mm
hmotnost: 29 kg

O značce Ashdown:

Ashdown Engeneering je britský výrobce, který se soustředí zejména výrobu basových aparátů, v jeho nabídce naleznete ale i aparatury kytarové nebo pro akustické nástroje. Firma vznikla roku 1997, kdy ji založil Mark Gooday, který dříve pracoval jako hlavní inženýr a manager u neméně slavné společnosti Trace Elliot. Když se tento gigant dostal do finančních problémů a převzala ho společnost Kaman, byl Gooday propuštěn.

Nicméně již v té době sám plánoval založení vlastní společnosti, které by na trh nabídla kvalitní, dobře znějící a dostupné nástrojové aparatury. Společnost byla pojmenována dle dívčího příjmení Goodayovy ženy, logo bylo zase inspirováno symbolem automobilky Austin-Healey.

První model byl nazván Klystron Bass Magnifier, avšak bylo ho vyrobeno jen 300 kusů, protože jméno bylo již zaregistrováno jinou firmou. Po něm následovaly již modely, které jsou dnes běžně dostupné a které jsou velmi oblíbené po celém světě – jmenujme například řady MAG, Electric Blue, ABM, později Acoustic Radiator, Peacemaker či Fallen Angel. Ashdown též začal vyrábět vlastní sérii baskytarových efektů. Později byla vytvořena sesterská firma Hayden Amplification, která produkuje ručně vyráběné kytarové lampové aparáty a kterou v současnosti vede Dave Green – dříve hlavní inženýr legendární společnosti Matamp.

Na závěr se snad jen sluší a patří uvést několik jmen, které svůj zvuk spojili s aparáty Ashdown: Adam Clayton (U2), John Myung (Dream Theater) Colin Greenwood (Radiohead), Guy Pratt a Roger Waters (Pink Floyd), Paul McCartney, James LoMenzo (Megadeth), Shavo Odadjian (Systém of a Down), Luke Gower (Cog), Rudy Sarzo (Ozzy Osbourne, Yngwie Malmsteen, Dio), John Entwistle (The Who), Nate Mendel (Foo Fighters) a mnoho dalších.